Shqipëri

Rama: Edhe 208 mijë vaksina të tjera mbërrijnë sot në Rinas

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka lajmëru

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka lajmëruar se sot do të arrijnë edhe 208 mijë vaksina të tjera.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se këto vaksina pas pak do të zbresin në Aeroportin e Rinasit.
“208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas”, shkruan Rama.

Ditën e sotme e ftuar në “Wake Up”, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zbuloi se do të vijnë vaksina Pfizer dhe disa doza të tjera të vaksinës Sinovac.