Lajme

Prokurori Ndoja drekoi me dy miqtë në plazh, para atentatit (Detaje)

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lid

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me atentatin e ndodhur sot në mbikalimin e Shkozetit, ku iu bë atentat prokurorit të Durrësit Arian Ndoj.

Mësohet se Forca të Ndërhyrjes së Shpejtë nga Tirana kanë mbërritur në Durrës, me automjete të policisë të blinduara. Grupi hetimor i ngritur deri tani ka marrë ne shqyrtim pamjet e sigurisë në disa biznese.

Grupi hetimor ka marrë si material kamerat e restorantit ku kane drekuar të tre së bashku, prokurori, shoferi dhe miku i Ndojit. Ata kane drekuar ne nje restorant luksoz ne zonën e plazhit.

Bëhet me dije se jaën duke u parë pamjet e restorantit, për të parë nëse dikush i kishte ata nën mbikëqyrje. Për llogari të hetimit, janë shoqëruar disa persona. Jane marre shume filmime ne rrugën e plazhit, te bizneseve, për të parë se kush i ka ndjekur nga restoranti deri tek vendi i atentatit. Po ashtu, po merret edhe informacion në terren.