Sport

Prapaskenat me Strakoshën. Si qendronte historia me “dëmtimin” e tij te “Lazio”

As nuk diskutohet që në vitet e fundit, Thomas

As nuk diskutohet që në vitet e fundit, Thomas Strakosha mund të quhet një portier i kalibrit të lartë. Në ndeshjet e kaluara ai e ka humbur vendin e tij të titullarit ndaj spanjollit Pepe Reina, madje ndeshjes që shkoi ai nuk u grumbullua fare. Klubi vetë njoftoi një dëmtim të lehtë të Strakoshës dhe do të mungonte pak ndeshje. Mesa duket historia nuk qendron fare kështu. Në Itali po raportohet se në momentin që trajneri Inzaghi ka komunikuar listën e lojëtarëve gjatë stërvitjes për ndeshjen e radhës dhe shqiptari nuk ka qenë pjesë e saj, ky i fundit ka flakur dorezat e tij dhe është larguar i irrituar nga fusha stërvitore. Kjo sjellje mund të bëhet shkak që Strakosha të shitet që tani në janar. Sigurisht që një portier me ato performanca që ka bërë me Lazion ndoshta nuk e meriton të humbase vendin në ekip.