Lajme

Politikani francez ndërron jetë në një aksident ajror

Politikani francez Olivier Dassault ka vdekur n

Politikani francez Olivier Dassault ka vdekur në një përplasje helikopteri në veriperëndim të Francës në moshën 69 vjeçare, njofton CNN, transmeton Insajderi.

Presidenti Emmanuel Macron i dedikoi anëtarit të ndjerë të parlamentit në një deklaratë në Tëitter, duke shkruar: “Olivier Dassault e donte Francën”.

“Kapiteni i industrisë, zëvendësi, zyrtari i zgjedhur lokal, komandanti rezervë në forcën ajrore: gjatë jetës së tij, ai kurrë nuk pushoi së shërbyeri vendit tonë, për të rritur pasuritë e tij”, shkroi Macron. “Vdekja e tij e papritur është një humbje e madhe. Lutjet e mia për familjen dhe të dashurit e tij”. /Insajderi.com