Teknologji

Poco M3 paraqiti telefonin inteligjent me bateri të madhe për 149 euro

Telefoni celular i lirë u drejtohet kryesisht të rinjve dhe ka një aparat fotografik të fuqishëm.

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur Poco ka njoftuar telefonin e tij të ri me rreze të mesme. Të paktën në letër, M3 vjen me karakteristika të mira për një çmim të ulët. Poco reklamon kryesisht baterinë e madhe.

Kjo ka një ngarkesë nominale prej 6,000 mAh. Kjo do të thotë që telefoni inteligjent duhet të punojë deri në 5 ditë me përdorim mesatar.

Me përdorim normal, telefoni inteligjent duhet të punojë deri në 3 ditë.

Sipas prodhuesit, bateria zgjat për 17 orë shikimi të pandërprerë të videos.

Kamera 48 megapikselë

3 kamera janë instaluar në pjesën e pasme të pajisjes. Kamera kryesore ka një sensor 48 megapikselë. Ekziston gjithashtu një kamera makro dhe një sensor i thellësisë me nga 2 megapikselë secila. Kamera e përparme ka 8 megapiselë.

Ekrani 6.57 inç mbështet HDR. Ka një rezolucion prej 2,340 x 1,080 pikselë dhe kështu një raport aspekt prej 19,5: 9.

Snapdragon 662

Brenda saj, Qualcomm Snapdragon 662 është një cip me rreze të mesme. Ka 4 GB RAM, memoria e brendshme është 64 ose 128 GB.