Sport

Pirlo: Juventus ka punë për të bërë, nuk është akoma një skuadër

Trajneri italian i “zonjës së vjetër”, Andrea P

Trajneri italian i “zonjës së vjetër”, Andrea Pirlo, ka analizuar ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve, ku Juventus e humbi në shtëpi kundër Barcelonës, njofton Insajderi.

Fillimisht Pirlo, tha “ishte një ndeshje e vështirë përballë një skuadre që jo vetëm di të luajë futboll, por është edhe më përpara sesa ne, lidhur me rindërtimin”.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Gjithashtu, trajneri italian foli edhe për mungesat e lojtarëve, “shpresoj që të kem sa më shpejt që të jetë e mundur grupin e plotë të lojtarëve, pasi këta që kam aktualisht janë të detyruar që të luajnë për 90 minuta të plota për ndeshje me radhë”.

Për fund, Pirlo foli për mungesën e eksperiencës të lojtarëve aktual të Juventus, duke thënë “Bentancur dhe Artur nuk kanë shumë eksperiencë. Kjo po na mungon për momentin, e cila konfirmohet mbi të gjitha në zgjedhjet që bëhen në disa pasime. Shkurt, nuk jemi ende një skuadër”, përfundoi analizën e tij legjenda italiane. /Insajderi.com