Sport

Piloti i Formula 1 shpëton mrekullisht pasi makina e tij shpërthen në flakë (VIDEO)

Piloti i Haas Romain Grosjean ka arritur të largohet mrekullisht nga një përplasje e madhe në Formula 1 Çmimin e Madh të Bahreinit.

Vetëm pak çaste pas fillimit të garës, makina e francezit doli nga pista.

Duket sikur makina kishte dalë jashtë kontrollit.

Ajo fluturoi në anësore, me një shpërthim të madh.

Videoja dhe fotografitë e pasojave tregojnë se makina aktuale u nda në dysh nga përplasja.

Për fat të mirë, drejtuesi i bulidit të ekipit Haas ishte në gjendje të largohej nga përplasja, duke dalë nga makina dhe duke u bashkuar me ekipin mjekësor.

Tani ai është dërguar për një vlerësim mjekësor dhe ekipi i Haas F1 ka raportuar se ai ka djegie të vogla në duar dhe kyçe, por përndryshe është mirë.

https://twitter.com/F1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1333065568103133186%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fpiloti-i-formula-1-shpeton-mrekullisht-pasi-makina-e-tij-shperthen-ne-flake-video%2F