Sport

Pezullimi i ndeshjes Danimarkë-Finlandë, UEFA jep një tjetër njoftim të rëndësishëm

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar përk

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar përkohësisht. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen, pësoi atak kardiak në fushë.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fillimisht UEFA njoftoi se ndeshja do të luhej në orën 20:15, por tani është zyrtare dhe takimi do të luhet në orën 20:30.