Lajme

Pesë të lënduar në aksident trafiku në magjistralen Ferizaj-Kaçanik

Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore si pas

Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të trafikut që ka ndodhur sot rreth orës 18:08 tek vendi i quajtur “Fshati i Vjetër”, në magjistralen Ferizaj – Kaçanik.

Rastin e ka komfirmuar Bajram Krasniqi, zëdhënës i Policisë së Kosovës, i cili ka thënë se  në aksident ishin të përfshirë dy vetura.

“Në ora 18:08, policia është njoftuar për një aksident trafiku në magjistralen Ferizaj-Kaçanik (Fshati i Vjetër). Në aksident janë përfshirë dy automjete dhe si pasojë e aksidentit pesë persona kanë pësuar lëndime. Njësia policore e trafikut e Drejtorisë Rajonale të Ferizajit është marrë me aksidentin”, ka thënë Krasniqi./Insajderi.com