Lajme

Përplasje në Astir, Noka: Asnjë pushtues s’ka qenë barbar si Rama

Ish-deputeti demokrat Flamur Noka ka folur nga

Ish-deputeti demokrat Flamur Noka ka folur nga zona e rrethuar e Astirit, ku ka patur përleshje midis banorëve dhe policëve. Ai tha se iniciativa e qeverisë për të shembur banesat e banorëve dëshmon se si vendi po qeveriset në të vërtetë nga bandat, me në krye kryeministrin “barbar” Edi Rama.

“Kjo bëhet nga bandat dhe sot qeverisemi nga një bandë. Kanë ushtruar terror dhe kanë bërë shtetrrethim. Asnjë pushtues nuk ka qenë kaq barbar sa ç’po tregohet Edi Rama me banorët e Unazës së Re”-u shpreh ish deputeti i PD-së, Flamur Noka.

Risjellim në vëmendje se Partia Demokratike  i ka dalë në mbrojtje banorëve  që preken nga shembja e banesave, që në krye të herës.


Etiketa: ,