Lajme

Përplasja për Kushtetuesen, VOA: Komisioni i Venecias tha se Meta pati të drejtë

Komisioni i Venecias miratoi sot opinionin e v

Komisioni i Venecias miratoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe shumicës socialiste në parlament, për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Komisioni i ka dhënë të drejtë Kreut të Shtetit në interpretimet e tij, të cilat në të kundërt u konsideruan nga socialistët si […]

The post Përplasja për Kushtetuesen, VOA: Komisioni i Venecias tha se Meta pati të drejtë appeared first on Gazeta Mapo.