Lajme

Përplasën 25-vjeçarin, arrestohen shoferi i autobusit dhe i furgonit

DURRËS – Detaje të reja kanë dalë nga ngj

DURRËS – Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e një dite më parë ku një 25-vjeçar gjeti vdekjen pasi u përplas nga një autobus dhe më pas u mor zvarrë edhe nga një furgon. Policia ka vënë në pranga drejtuesin e furgonit P. T., 49 vjeç, banues në Krujë dhe drejtuesin e furgonit F. T., 54 vjeç, banues në Tiranë.

Mësohet se drejtuesi i autobusit ka rrëfyer se nuk e ka parë viktimën, por ka dëgjuar vetëm zhurmë në momentin e përplasjes.

Edhe drejtuesi i furgonit është marrë në pyetje lidhur me këtë ngjarje, ku ka deklaruar se nuk e ka kuptuar kur mjeti që drejtohej prej tij ka tërhequr zvarrë një person dhe për këtë arsye është larguar edhe nga vendi i ngjarjes.

LEXO EDHE:

Detaje nga aksidenti tragjik/ I riu në Durrës u përplas nga 2 makina


Etiketa: ,