Maqedoni

Pendarovski vizitë në Tiranë, takime me krerët shtetërorë shqiptarë

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski sot do të vizitojë Shqipërinë për vizitë zyrtare në Tiranë.

Presidenti Pendarovski në Tiranë do të mbaj fjalim në Samitin e paqes të Evropës Juglindore nën organizimin e  Federatës Universale për Paqe.

Gjatë qëndrimit të sotëm në Tiranë, presidenti Pendarovski do të kryej takime me Presidentin shqiptar Ilir Meta, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Loading…