Kosovë

Pas pak transmetohet dokumentari i InDoks “Zgjimi i një kombi”

Pavarësisht humbjeve e fitoreve të kohëve të funit. Pavarësisht kualifikimit apo jo për Evropianin në ardhje, kombëtarja e Republikës së Kosovës para së gjithash është një fenomen. Një shteti i vogël e i varfër që ka hyr në fushën e dominuar nga të mëdhenjtë.

Kjo kombëtare pas pranimit në EUFA e FIFA është më shumë se sa veç një zhvillim në futboll. Është ri-zgjimi i një komb që kishte shpallur pavarësinë shumë vite më parë.

InDoks në këtë episod do të sjell një histori tjetër të një kombëtare që nisi në fusha me baltë dhe përfundoi duke u matur si ekip i barabartë me ekipet të mëdha në botë. Të barabartë në lojë madje edhe përballë ekipeve si ai Anglisë. Është një histori për një ëndërr të bërë realitet.

“Zgjimi i një kombi”, me autor Visar Duriqi të dielën në ora 22:40 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

InDoks Promo | “Zgjimi i një kombi”, kosovarët në ndjekje të ëndrrës

Pavarësisht humbjeve e fitoreve të kohëve të funit. Pavarësisht kualifikimit apo jo për Evropianin në ardhje, kombëtarja e Republikës së Kosovës para së gjithash është një fenomen. Një shteti i vogël e i varfër që ka hyr në fushën e dominuar nga të mëdhenjtë.Kjo kombëtare pas pranimit në EUFA e FIFA është më shumë se sa veç një zhvillim në futboll. Është ri-zgjimi i një komb që kishte shpallur pavarësinë shumë vite më parë.InDoks në këtë episod do të sjell një histori tjetër të një kombëtare që nisi në fusha me baltë dhe përfundoi duke u matur si ekip i barabartë me ekipet të mëdha në botë. Të barabartë në lojë madje edhe përballë ekipeve si ai Anglisë. Është një histori për një ëndërr të bërë realitet.“Zgjimi i një kombi”, me autor Visar Duriqi të dielën në ora 22:40 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

Gepostet von InDoks am Samstag, 16. November 2019