Lajme

Pas opozitës, Meta pritet të ftojë në takim Këshillin e Ambasadorëve

Burime për mediat thanë se Presidenti i vendi

Burime për mediat thanë se Presidenti i vendit Ilir Meta, pritet të ftojë për takim Këshillin e Ambasadorëve javën e ardhshme, për t’i informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor, që sipas Kreut të Shtetit po rrezikon izolimin e vendit.

Kujtojmë që ditën e sotme, Meta ftoi në takim edhe kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, dhe të gjithë aleatët e tij opozitarë.


Etiketa: , , ,