Lajme

Panë “El Classico”-n me paratë e biznesmenit, 9 vite burg gjyqtarëve

Dënohen me nga tre vite burg tre gjyqtarët e

Dënohen me nga tre vite burg tre gjyqtarët e Apelit të Durrësi, Petrit Çeno, Kliton Spahiu dhe Petraq Dhimitrin, të akuzuar për korrupsion.

Ata udhëtuan në drejtim të spanjës në vitin 2015 për të parë në stadiumin e Barcelonës ndeshjen El Classi-co Barcelona-Real Madrid.

Ishte biznesmeni Namik Sadiku i cili pagoi për biletat dhe akomodimin në hotel për tre gjyqtarët. Sadiku ishte në një proces gjyqësor dhe cështja ishte në dorë të tre gjyqtarëve të Apelit të Durrësit.

Vijon…