Kosovë

Pamje nga vendi ku u plagos polici në Veternik

Në polic është plagosur sot në një përleshje me armë zjarri me disa hajna që po tentonin të kryenin një grabitje në një bankomat në Prishtinë.

I njëjti është dërguar menjëherë për trajtim në QKUK.

Është bërë e ditur se polici është plagosur në këmbë.

Në vend të ngjarjes janë duke qëndruar ende njesitet policore dhe të hetuesisë.