Lajme

Pacolli: LDK-ja i ndryshoi numrat e kandidatëve të AKR-së për deputetë, unë nuk isha numër 5

Aleanca Kosova e Re është bashkuar në listën e Lidhjes Demokratike për zgjedhje nacionale të 14 shkurtit. Marrëveshje u shkel ende pa filluar implementimi i saj.

Në një intervistë për lajmi.net, kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka treguar ekskluzivisht se marrëveshja është shkelë pasi dikush nga partia

Ai ka thënë se mbase këto zgjedhje nuk janë të rregullta, por janë të imponuara andaj edhe ishte improvizuar marrëveshja me LDK-në.

Është një marrëveshje që pothuajse me normale me partitë e tjera. Jemi të një familje, të një gjeneze dhe ideologjia është thuajse familjare”, ka thënë ai duke vazhduar se të dy partitë janë të qendrës së djathë dhe synim i tyre është ekonomia e lirë.

Nuk e kam pasur numrin 2 dhe nuk e kam diskutuar numrin 2. Unë kam lëshuar vend e kam lëshuar numrin 2 dhe kam dal numër katër, por ata kanë kalu prej numrit 4 në numër 5. Nuk ka qenë problemi aty”, thotë lideri i AKR-së, por sipas tij problem ka qenë ndërrimi i numrave edhe tek kandidatët tjerë.

Si reagoi Pacolli dhe çfarë i tha Isa Mustafa? Mirëpo, pse Pacolli thotë se Isa Mustafa nuk është pyetur fare dhe nuk e ka pasur idenë çfarë po bëhet me lista.