Lajme

“Nuk ka k*rva në këtë botë”/ Mustafa Nano sfidon drejtuesit e teatrit “Migjeni”

Mustafa Nano ka reaguar publikisht ndaj anulimi

Mustafa Nano ka reaguar publikisht ndaj anulimit që iu bë shfaqjes së tij “Nuk ka kurva në këtë botë” në teatrin “Migjeni”, Shkodër. I ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë”, Nano u shpreh se vendimi i marrë nga drejtuesit e teatrit, që shfaqja të anulohej për shkak të reagimeve të njerëzve, ishte ofendues dhe i pavend ndaj tij. Megjithatë, shtoi se nuk ka ndërmend të stepet.

“Ajo që ndodhi është që do priten ca bileta dhe njerëzit që presin biletat, e dinën se ku do shkojnë, kë do kenë në skenë; do më kenë mua. Përgjithësisht mua më njohin, se kam 20 vjet që vij vërdallë, e dinë kush jam, e di se ku shkoj, e dinë se sa të madhe e kam pacipësinë, fjala vjen. Kështu që, do vijnë burra dhe gra që kanë namuzin tim, dmth që nuk kanë namuz fare”- u shpreh Mustafa Nano, duke shtuar: Shkodra, më prit, të shtunën në orën 6 në mbrëmje jam aty për të dhënë shfaqje.


Etiketa: