Showbiz

Nuk ka kohë për lokale/ Rudina Hajdari e merr kafen në dorë brenda Parlamentit

Rudina Hajdari deputetja e Partisë Demokratike

Rudina Hajdari deputetja e Partisë Demokratike është parë sot shumë chic duke u futur në ambjentet e Kuvendit të Shqipëriss. E veshur me pallto ngjyrë të ndezur, flokët e prera dhe kafen në dorë, model që duhet ndjekur nga të gjithë politikanët. Duket qartë se ajo nuk ka kohë të rrijë lokaleve, por është shumë e angazhuar me punë.

Në 2016, Rudina vendosi të kthehej në Shqipëri ku u angazhua në politikën si deputete e PD-së. Hajdari vazhdon të jetë në krye të grupit demokrat,pas kërcënimeve të marra së fundmi. Ashtu si duket edhe në këtë foto, deputetja e re këtë herë nuk shoqërohet nga truproja e Gardës, si ka ndodhur ditët e fundit.