Maqedoni

Një vrarë dhe disa të plagosur në Batincë të Shkupit

Në oborrin e një lokali në fsha

Në oborrin e një lokali në fshatin Batincë mbrëmë ka ardhur deri tek përleshja verbal e cila më pas ka eskaluar në përleshje fizike, me çrrastë të involvuarit kanë përdorur armë zjarri dhe thika. Gjatë përleshjes një person ka mbetur I vdekur dhe tre të tjerë të plagosur. Sipas raportit të MPB-së, vrasësi është dhënë në arrati.