Lajme

Një gadishull ekskluziv për të famshmit dhe të pasurit

Është vendi ku elita absolute është strehuar ng

Është vendi ku elita absolute është strehuar nga pandemia. Një gadishull privat me dy hotele dhe rezidenca luksoze të arritshme vetëm për më të privilegjuarit në një nga brigjet më të mbrojtura dhe të shëndetshme të brigjeve meksikane të Paqësorit.

The one at Villa Tesoro is just one of the dozens of infinity pools in which the villas and rooms of the peninsula end up.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Punta Mita është në skajin verior të Gjirit të Banderas, vetëm një çerek ore nga Puerto Vallarta, një nga destinacionet kryesore turistike në Meksikë.

Dy hotele luksoze, plazhe të mahnitshme, një kamp golfi fantastik, pamje spektakolare të oqeanit, një spital privat, 54 vila, pishina – të gjitha komoditet luksozë, për të pasurit, që duan pak qetësi nga rutina, sidomos në këtë periudhë pandemike.

Vendet e kësaj nuk janë të arritshme për cdo milioner. Korrikun e kaluar, çifti  Chrissy Teigen dhe muzikanti John Legend zbuluan në mediat sociale se kishin marrë me qira “Villa Tesoro” shumë të lakmuar, një kompleks prej shtatë apartamentesh që kushton rreth 8,500 dollarë në natë jashtë sezonës.

Casa Aramara guest house.

Sa i përket “Casa Aramara”, në pronësi të producentit të filmit Joe Francis, që nga hapja e tij ajo ka pritur mysafirë të tillë të shquar si Eva Longoria, Demi Moore, Jennifer Aniston ose anëtarë të ndryshëm të familjes Kardashian, duke filluar me Kim, e cila festoi muajin e mjaltit me Kanye Ëest në pranverën e vitit 2014.

Sipas Miguel Peregrina, drejtori i marrëdhënieve me publikun për hotelin “Four Seasons” në Punta Mita, muajt e fundit, kompleksi ka mirëpritur klientë me fuqi të lartë blerëse të cilët kërkonin një vend të shëndetshëm në të cilin mund të strehoheshin nga Covid – 19: “Qëndrimi mesatar në objektet tona ka shkuar nga rreth nëntë ditë në më shumë se 23”.

Sunset terrace of one of the Four Seasons rooms.

Hoteli i mbajti dyert e hapura edhe në momentet më të këqija të valës së parë të infeksioneve falë programit të tij shumë të plotë të rezidencave private: “Disa nga mysafirët kanë kaluar të gjithë periudhën e izolimit në ambientet tona. Konkretisht, ne kemi një banor i cili u vendos në një nga rezidencat tona në shkurt të këtij viti. Ai vuan nga skleroza e shumëfishtë dhe ka gjetur këtu kushtet e sigurisë, shëndetit dhe kujdesit shëndetësor që po kërkonte, kështu që tani për tani ai ka vendosur të qëndrojë”. /Insajderi.com

The complex has an education program, to which 50 minors have already enrolled, and outdoor activities such as fishing, releasing sea turtles or learning coral conservation techniques.

Porch of Villa Tesoro.

Burimi: El Pais