Maqedoni

Nikollovski: Shpresojmë që Zaev nuk do të ndryshojë mendje

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovsi tha shpreson që  kryeministri Zoran Zaev  mos të ndryshon mendje në takimin e sotshëm të liderëve në lidhje me propozimit të tij për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Nikollovski tha se vendi duhet të shkoj në zgjedhje dhe kërkoi zbatimin e ligjit për Qeveri teknike.

Loading…