Lajme

Nga Tirana në Shkodër – 8 viktimat që humbën jetën nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjist

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 8 viktima nga COVID-19. Mes tyre edhe një 33-vjeçare nga Lushnja pa sëmundje bashkëshoqëruese.

Gjithashtu kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm edhe 7 pacientë në spitalet COVID: Një 46 vjeçar dhe një 60 vjeçare nga Shkodra, një 65 vjeçar nga Prrenjasi, një 65 vjeçar dhe një 66 vjeçar nga Tirana, një 74 vjeçar nga Pogradec, një 76 vjeçar nga Durrës, me sëmundje bashkëshoqëruese.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Ndërkohë që nga 2723 testime të kryera ka patur 563 raste pozitive me koronavirus.

2723 testime, 150 të shëruar, 563 raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundit

Fatmirësisht 150 persona janë shëruar.

LEXO EDHE:

563 raste të reja dhe 8 të vdekur në Shqipëri nga koronavirusi


Etiketa: , , ,