Sport

“Nëse largohet fala do ta vras”/ Dalin përgjimet ku përfshihet Presidentit i Valencias: Ai është rritur në akademi dhe klubi ka investuar

Thellohet skandali që ka prekur futbollin span

Thellohet skandali që ka prekur futbollin spanjoll. Pas përfshirjes së ish futbollistit të Barcelonës Gerard Pique me manipulimin e ndeshjeve, një tjetër përfaqësues i rëndësishëm i futbollit përfshihet në përgjime.Presidenti i Valencias, Anil Murphy, ka dalë shumë keq në media, pasi disa përgjimeve të publikuara nga “Superdeportes.es”.

Në bisedat e bëra ai përmend një nga lojtarët kryesorë të skuadrës, mesfushorin Carlos Soler.

Murphy dëgjohet të thotë se “do e ‘vrasë’ futbollistin përmes shtypit, në rast se do të largohet falas nga Valenica.

“Ai është rritur në akademi dhe klubi ka investuar para tek ai. Nëse largohet falas në janar, do ta ‘vras’ përmes shtypit me 100 mijë eurot që do të jap”, ka thënë presidenti i Valencias.