Shqipëri

Nëntë të vdekur dhe ​327 raste të reja nga COVID-19 në Shqipëri

Vazhdon të rritet numri i infektimeve në Shqip

Vazhdon të rritet numri i infektimeve në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë njofton për 327 raste të reja, numri më i lartë që nga nisja e pandemisë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit, 9 pacientë kanë humbur jetën duke e çuar numrin e përgjithshëm në 518, raporton Ora News.
Sa i përket të shëruarve, në 24 orët e fundit 57 pacientë kanë lënë spitalet Covid, por ajo që shqetëson më shumë është tejmbushja e tyre.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Aktualisht, në spitalet Covid në vend janë të shtruar 293 pacientë.

Nga nisja e pandemisë, Shqipëria numëron në total 21,202 raste infektimesh, nga të cilat 11,246 janë ende aktivë.

COVID-19 , statistika, 1 nëntor 2020:

Raste të reja ditore 327

Të shëruar ne 24 orë 57

Të shtruar në spitale 293

Humbje jete në 24 orë 9

Testime ditore 1472

Testime totale 126,692