Shëndetësi Shqipëri

Në Shqipëri regjistrohen 288 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka pasur një ulje të rasteve ditore të të infektuarve dhe një humbje jete më pak krahasuar me ditën e djeshme.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se sot janë regjistruar 288 raste të reja të prekur me covid-19, 11 më pak se dje, ndërsa 3 pacientë humbën jetën.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Por theksojmë se testimet ishin më të ulëta se dje. Sot njoftohet se janë bërë 1304 testime, ndërsa dje ishin 1315 testime. Të shëruarit në 24 orët e fundit janë 51, teksa dje ishin 106. Në spital vijojnë betejën me sëmundjen 280 pacientë.

COVID-19 – Statistika (26 Tetor 2020)

Raste të reja ditore         288

Të shëruar ne 24 orë      51

Të shtruar në spitale       280

Humbje jete në 24 orë  3

Testime ditore                  1304

Raste pozitive                    19,445

Raste të shëruara            10,705

Raste Aktive                        8260