Showbiz

Në 28 vjetorin e martesës Michelle Obama tregon përse e dashuron kaq shumë Barack

https://www.instagram.com/p/BjHhl_lgrQN/?taken-by=michelleobama michelleobama You canÕt tell it from this photo, but Barack woke up on our wedding day in October, 1992 with a nasty head cold. Somehow, by the time I met him at the altar, it had miraculously disappeared and we ended up dancing almost all night. Twenty five years later, weÕre still having fun, while also doing the hard work to build our partnership and support each other as individuals. I canÕt imagine going on this wild ride with anybody else. Source: Michelle Obama Instagram

Dita e djeshme ka shënuar 28 vjetorin e martesës së Michelle dhe Barack Obamës. Ka qenë ish-Zonja e Parë e SHBA-së e cila nëpërmjet një postimi që ka bërë në rrjetet sociale ka treguar se sa vite kanë kaluar nga martesa me bashkëshortin e saj. Ajo ka postuar një foto me ish- presidentin e Amerikës ku krahas saj ka bërë edhe dedikimin prekës.

 “28 vite bashkë. Unë e dua Barack Obamën  për buzëqeshjen e tij, karakterin e tij dhe dhembshurinë e tij. Shumë mirënjohës që e kam atë si një partner në gjithçka që jeta na përballë. Të dua, Barak “.- ka shkruar.

Çifti i lumtur u martua në Trinity United Church of Christ në Çikago. Në vitin 1998, çifti mirëpriti fëmijën e tyre të parë, Malia, dhe në 2001 mbërriti vajza e tyre e dytë Sasha.