Showbiz

Ndërron jetë nga COVID-19 aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, ja serialet ku ka luajtur

Aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, Luran Ah

Aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, Luran Ahmeti ka ndërruar jetë nga COVID-19, pasi ishte i shtruar prej disa ditësh në Klinikën Infektive në Shkup.

Mediat raportojnë se 46-vjeçari nuk arriti dot të fitojë betejën. Ai ishte djali i shkrimtarit dhe publicistit Xhabir Ahmeti.

Ai është i njohur për një sërë shfaqjesh teatrale dhe filmave me metrazh të shkurtër e të gjatë. Së fundmi ai ishte angazhuar edhe në serialet turke.

ROLET SI AKTOR

Filmi europian “Puppet Shoë”, ndërsa
Role kryesore në serialin “Kurtlar Vadisi – Pusu”, “Mutlu Ol Yeter”, “Guzel Gunler”, “Son Yaz Balkanlar”, “Bahar Dallari”, “Limonata”