Sport

Muriq përfshihet në listën e Lazios për ndeshjen kundër Sampdorias

Futbollisit i Kosovës, Vedat Muriqi është përfshirë në listën e Lazio për ndeshjen e nesërme përball, Sampdorias, shkruan Gazetasheshi.com

Ky takim është i vlefshëm në kuadër të xhiros së katër në Serie ATakimi dhe luhet në Genoa më fillim nga ora 18:00.

Muriqi u prezantua dje para mediave.

Kujtojmë që Lazio në tri ndeshjet e para ka një fitore, një barazim dhe një humbje. Ndërsa, Sampdoria ka një fitore dhe dy humbje.