Kosovë

MPJ: Kërkesa e Vuçiqit për vizitë në Kosovë ofendim më shumë sesa provokim

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka refuzuar kërkesën e Vuiqit, Vulinit, Gjuriqit e Petkoviqit për ta vizituar Kosovën.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe ministrja Meliza Haradinaj-Stublla.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Përmes një deklarate për media ajo ka thënë që kërkesa e tyre për ta vizituar Kosovën në kohën kur e njëjta po përballet me rihapjen e plagës e dhimbjes së madhe për personat e pagjetur e të masakruar është ofendim, shkruan Gazeta Express.

Në reagim thuhet tutke që secila kërkesë e Serbisë në këso rrethana do ta ketë përgjigjen e njëjtë.