Maqedoni

Moti sot me reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti në mbarë vendin do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar në drejtimin juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri 10 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 10 deri 17 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë nga 6 deri më 14 gradë Celsius.

Loading…