Maqedoni

Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 34 gradë

Gjatë ditës së sotme në mbarë vendin do të

Gjatë ditës së sotme në mbarë vendin do të mabj mot me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në orët e pasdites në pjesët veriore të vendit reshjet do të jenë më intensive. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 19 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 34 gradë Celsiusë.

– Advertisements –

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 31 gradë Celsiusë.