Maqedoni

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperature deri në 21 gradë

Moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë m

Moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Paradite do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 15 deri në 21 gradë Celsiusë.

– Advertisements –

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë kryesisht me diell dhe erë të lehtë nga drejtimi veriperëndimore. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 20 gradë Celsiusë.