Lajme

Moti i keq/ Shembet ura në Delvinë, izolohen banorët (Foto)

Moti i keq ka shembur gjatë natës njërën këmbë të urës në fshatin Vanë në Delvinë.

Aktualisht ura është e pakalueshme, duke izoluar rreth 200 banorë të fshatit, deri në riparimin e saj.

Ura e Vanës ndodhet në gjendje të tillë prej vitesh dhe shembjet e këmbëve të saj ndodhin sa herë ka reshje shiu me intensitet të lartë.


Etiketa: , ,