Lajme

Ministri Mustafa shërohet nga koronavirusi, përqafon nënën pas 18 ditësh

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, është shëruar nga koronavirusi.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Mustafa nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, teksa tregon se pas 18 ditësh ka përfaquar nënën, njofton Klan Kosova

Reklamo bizensin tuaj ketu

Mustafa mes tjerash tregoi se nuk ishte e lehtë përballja me virusin, teksa u bënë thirrje qytetarëve që të kujdesen për veten dhe familjet.

Postimi i plotë i Mustafës:

Pas 18 ditësh, përqafim!

E kalova edhe këtë sfidë, sot rezultova negativ. Nuk ishte e lehtë të përballesh me një virus të këtij soji. Falënderim për të gjithë Ju që u kujdesët për mua, qoftë fizikisht apo edhe përmes botës virtuele, ku më dhatë kurajo dhe shprehët dëshira për ballafaqim sa më të lehtë me virusin Covid-19.

Dua të ju lus që vazhdoni të kujdeseni për veten, familjet tuaja si dhe për rrethin tuaj. Rreziku nga Pandemia Covid-19 nuk ka kaluar ende.

Rrespektoni rekomandimet shëndetësore, mbani maskat, ruajeni distancën.

Ju falemnderit përzemërsisht!