Sport

Milan kërkon talentin norvegjez të Genk

Milani po kërkon një profil të ri për ta përfsh

Milani po kërkon një profil të ri për ta përfshirë në mesfushë ku tashmë vendin e sigurt për sezonin e ri e kanë vetëm Kessie, Bennacer dhe Tonali, njofton Insajderi.

Ditët e fundit drejtuesit ‘kuqezi’ kanë shprehur interes për Christian Torstvedt, mesfushorin norvegjez në pronësi të Genkut. I lindur në vitin 1999, ai ndërthur aftësi fizike me një bazë të mirë teknike.

Vlerësimi i kartonit varion mes 12 dhe 15 milionë eurove, por “Djalli” duhet të nxitojë, pasi disa klube angleze e kanë piketuar talentin norvegjez. /Insajderi.com