Lajme

Microsoft prezanton kompjuterin më të fundit; risi dhe performancë të lartë

Kompania  Microsoft ka prezantuar produktin më

Kompania  Microsoft ka prezantuar produktin më të fundit, laptopin Surface 4.

Surface 4 vjen me një ekran me prekje dhe material mat në ngjyrë të zezë.

Laptopi ka një portë USB, portën Surface Connect, si dhe një vend për kufjet.  Kjo teknologji e fundit vjen po ashtu me disa risi të tjera, si në memorien që mbart ashtu edhe në shpejtësi apo lehtësi në përdorim.

Surface 4 kushton 999 dollarë.

Pajisja ofron një performancë 70% më të lartë se ajo e kompjuterave të mëparshëm.

Surface 4 vjen në treg pas zgjedhjes së Apple për të kaluar nga nga procesorët Intel tek çipët M1.

1


Etiketa: ,