Lajme

Meta thërret Soros në takim për të diskutuar për Kushtetuesen

Pas ftesës së opozitës së bashkuar dhe Kës

Pas ftesës së opozitës së bashkuar dhe Këshillit të Ambasadorëve, Presidenti Ilir Meta ka ftuar në një takim edhe fondacionin e Shoqërisë së Hapur “SOROS”.

Ftesa është për një takim javën e ardhshme. Kjo duket pak e habitshme, për faktin se Presidenti Meta ka sulmuar ashpër Sorosin, me deklarata publike.

Burime për mediat mësojnë gjithashtu se ftesa e Metës për fondacionin “Soros” është për puçin e Gjykatës Kushtetuese.

Lexo edhe: Pas opozitës, Meta pritet të ftojë në takim Këshillin e Ambasadorëve


Etiketa: ,