Lajme

Meta nxjerr foton: Nga Dibra e Kastriotëve, në Lezhën e Besëlidhjes së Skënderbeut

Presidenti Ilir Meta përshendet qytetarët këtë

Presidenti Ilir Meta përshendet qytetarët këtë të diel me një foto nga Lezha. Teksa i uron ndjekësve të tij në “Facebook” një fundjavë të mbarë, Meta shihet në qytetin ku u mbajt në 1444 besëlidhja e princërve arbër.

“Nga Dibra e Kastriotëve, në Lezhën e Besëlidhjes së Skënderbeut. Mirëmëngjes dhe të diel të mbarë për të gjithë!”,-shkruan kreu i shtetit.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Meta pritet të vizitojë Kishën e Prullit në Lezhë, në kuadër të 30-vjetorit të rikthimit të besimit fetar në vendin tonë.

Postimi i presidentit Ilir Meta në “Facebook”:


Etiketa: