Lajme

“Mësim online, fushata offline” – Pankartat më pikante nga protesta e studentëve (FOTO)

MAPO sjell disa nga pankartat më kreative të pr

MAPO sjell disa nga pankartat më kreative të protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit.

Ata po kundërshtojnë mbylljen e universiteteve, si dhe mësimin online, duke e cilësuar si një metodë aspak të suksesshme për përftimin e njohurive.

Reklamo bizensin tuaj ketu

“Nuk duam operacione online në të ardhmen” , “Shkollat janë për të mësuar, jo për t’u  mbyllur”, “Mësim online, fushata offline”,  “Nuk bëhet fjalë për virusin, por për kontroll”,  kështu lexohet në disa prej pankartave të të rinjve.

Për më tepër, shihni fotot e mëposhtme

LEXO EDHE:

“Jo mësim online”/ Studentët nisin protestën para MAS – LIVE


Etiketa: , ,