Maqedoni

Merkel 15 vjet në pushtet, Zaev uron kancelaren gjermane

Kryeministri Zoran Zaev përes Twitter ka uruar

Kryeministri Zoran Zaev përes Twitter ka uruar kancelaren gjermane Angela Merkel me rastin e shënimit të 15 viteve si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë.

“Urime për mikeshën tonë, Dr. Angela Merkel, e cila sot shënon 15 vjet si kancelare në Republikën Federale të Gjermanisë. Ajo po shkruan histori bashkëkohore gjermane. Kancelarja është mikesha jonë e ngushtë dhe na motivon të ecim përpara edhe më me guxim”, shkroi kryeministri Zaev në Twitter.

Reklamo bizensin tuaj ketu

 

The post Merkel 15 vjet në pushtet, Zaev uron kancelaren gjermane appeared first on Alsat.