Showbiz

Me flamurin kuq e zi në makinë, reperi serb: Jemi si familje me shqiptarët

Reperi i ri serb, Aleksandar Milosavljeviç ka

Reperi i ri serb, Aleksandar Milosavljeviç ka bërë namin me këngën e tij të re. Në këtë këngë reperi i portretizon dy kombet si një familje të madhe.

Jemi si një familje dhe kjo dihet,  niset njëri dhe nisen të gjithë, ose futet njëri futen të gjithë, bashkë me shqiptarë e serbë, ti e di.”

Prej vitesh Milosavljeviç jeton në Cadenazzo të Italisë ku edhe vijon karrierën si këngëtar. Në këngën e tij më të fundit “Cani sciolti”, Aki Aki flet ndryshe nga serbët e tjerë, duke i konsideruar shqiptarët miq.

Në video mbi disa makina të zeza janë vendosur tre flamuj, ai i Serbisë, i Shqipërisë dhe ai i Zvicrës.