Sport

Me dy golat e shënuar në finalen e Kupës, Messi thyen një rekord tjetër

Ylli argjentinas, Lionel Messi ka arritur të th

Ylli argjentinas, Lionel Messi ka arritur të thyejë një rekord të ri në futboll, njofton Insajderi.

“Pleshti” tani është i vetmi futbollist në histori që ka shënuar +30 gola me skuadrën e tij për 13 sezone radhazi.

Messi me dy golat ndaj Bilbaos në finale e Kupës së Mbretit, u bë lojtari i parë në histori që arrin këtë rekord, duke tejkaluar emra si, Gerd Muller dhe Fernando Pejroteo. Këta të fundit, kishin shënuar +30 gola në 12 sezone radhazi. /Insajderi.com