Sport

Mbrojtësit e rinj të Liverpool që mund ta zëvendësojnë Virgil Van Dijkun

Mbrojtësi holandez, Virgil Van Dijk u lëndua në ndeshjen e fundit dhe pritet të mungoj më së paku 6 muaj.

Gjatë kohës sa është jashtë Van Dijk,  Matip dhe Gomez do të jenë dyshja që do të startojnë në shumicën e ndeshjeve, transmeton Indeksonline.

Reklamo bizensin tuaj ketu

“Sky Sports” ka bërë një listë të mbrojtësve nga akademia e Liverpool që mund të jenë në ekipin e parë deri sa të kthehet Van Dijk.

Emrat e përmendur janë: Rhys Williams, Sepp van den Berg dhe Nathaniel Phillips.

Të tretë pritet të kenë minuta deri sa të rikthehet Van Dijk. Më favoriti nga të tretë është van den Berg i cili u ble sezonin e kaluar dhe Klopp e ka të preferuar.