Kuriozitete

Maturantja shtatzënë lindi gjatë provimit

Maturantja shtatzënë e shkollës juridike lindi gjatë provimit, pastaj përfundon testin nga spitali vetëm disa orë pas lindjes.

Një grua e sapodiplomuar e shkollës juridike nuk e ndaloi atë asgjë që të përfundonte provimin e avokatisë, madje as lindja, transmeton lajmi.net.

Determination! Loyola law school graduate Brianna Hill gave birth in the middle of her bar exam on Monday and finished the test the following day from an empty hospital room

Brianna Hill, e cila ka një diplomë në Shkollën e Drejtësisë të Universitetit Loyola Chicago, u ul të hënën për ditën e parë të provimit të jurisprudencës, dhe në gjysmë të rrugës, filluan dhimbjet e lindjes.

Ajo vazhdoi të lindte fëmijën e saj atë natë dhe pastaj u ul për pjesën e dytë të testit në spital të nesërmen.

Joy: Brianna gave birth to a healthy baby boy Cassius Phillip during her test, and then completed the exam the following day, while taking breaks to nurse her newborn