Ballkan

Maqedonia e Veriut regjistron 7 viktima nga COVID-19, 165 raste të reja

Maqedonia e Veriut konfirmoi 7 viktima dhe 165

Maqedonia e Veriut konfirmoi 7 viktima dhe 165 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Dita e djeshme për Maqedoninë e Veriut ishte një rekord ‘i zi’ pasi u shënuan 15 viktima, kurse sot 8 më pak.

Mediat e vendit fqinj raportuan se së fundmi janë shënuar 128 të shëruar nga virusi,  teksa në total Maqedonia e Veriut nga fillimi i pandemisë regjistron 6786 të infektuar në total, 328 viktima dhe 2876 të shëruar.