Lajme

Mandati i Kajmakut, reagon KQZ: Ja kur merret vendimi

Pas shkresës së dërguar nga sekretari i Përgjithshëm i PD-së, për të shkarkuar Agim Kajmakun, ka reaguar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Në një njoftim për mediat thuhet se mbledhja zhvillohet ditën e premte në orën 10:00.

Në bazë të ligjit të dekriminalizimit, z. Kajmaku duhet të kishte deklaruar në formular se ka qenë person në hetim në Greqi, për përdorimin e parave të falsifikuara.

Ishte Partia Demokratike që zbuloi të shkuarën e tij dhe vendosi në levizje Prokurorine e Pergjitshme për të mbledhur faktet dhe per ti kërkuar me tej KQZ-së shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës.


Etiketa: , , , ,