Maqedoni

“Makstil” konfirmon incidentin në linjën e prodhimit

Makstil sapo ka konfirmuar incidentin e mëngjesit të sotëm në linjën e saj të prodhimit të hekurit.

Pjesë nga deklarata:

Këtë mëngjes në orën 6:50 pasdite në fabrikën e çelikut të Makstil Steel gjatë aktiviteteve të rregullta prodhuese, për shkak të dështimit të disa pajisjeve në njërën prej gropave, çeliku i shkrirë ka dalë jashtë kazanit. Si shkak i daljes së llavës janë plagosur katër punëtor. Tre u lënduan më lehtë dhe pas ndihmës së parë mjekësore janë lëshuar në shtëpi, ndërsa një i katërt është ende nën mbikëqyrjen e mjekëve në klinikë.

Loading…