Lajme

Londër/ 2 shqiptarë akuzohen për tentativë vrasjeje (Emrat)

Ende nuk është zbardhur dhe vazhdojnë hetime

Ende nuk është zbardhur dhe vazhdojnë hetimet për sulmin me thikë që ndodhi të dielën, më 27 tetor në ‘High Street Hounslow, Londër, rreth orës 5 të mëngjesit.

Mbi rastin në fjalë kanë rënë në pranga dy shqiptarë të cilët akuzohen për vrasje në tentativë. Arrestimi i Arseld Hysajt dhe Dardan Dollapajt u bë dy ditë më vonë, më 29 tetor.

Aktualisht 30-vjeçari i plagosur është në gjendje kritike për jetën.


Etiketa: , , , ,